Cheb – Valdštejnské slavnosti

Volná místa

Cheb – Valdštejnské slavnosti

Cheb – historické centrum, prohlídka města, slavnosti – individuální program

Termín: 30.8.2025 (sobota)

Cena: 800,- Kč (doprava)

Přihlášky: do 15.8.2025

Platba: do 20.srpna 2025

Odjezd: 8:00 – ulice Tylova u domu 1079 (pod Pečovatelským domem, auta parkujte před nebo za Pečovatelským domem)

Příjezd: neděli kolem 2:00 hodin (odjezd z Chebu po večerním programu)

Program:

13.30 Slavnostní vyhlášení soutěže Regionální potravina Karlovarského kraje

Náměstí Krále Jiřího z Poděbrad

14.00 – 17.00 Bavíme se na vévodovu počest

Hudba, divadlo, tanec, kejklíř, souboje, výcvik vojenských koní, vlajková show a mnoho dalšího.

Účinkují: ZUŠ Cheb, Milités, Sdružení Bohém, Ambrosia, Vojta Vrtek

Náměstí Krále Jiřího z Poděbrad

14.00 Disputace nad kronikou města

Kronikář města Chebu Jindřich Turek se setká s vévodou, aby ho seznámil s děním v našem městě.

Valdštejnská obrazárna Muzeum Cheb

15.00 Ve stopách vrahů

Komentovaná prohlídka, kdy se návštěvník vydá cestou vrahů Albrechta z Valdštejna osudnou noc v roce 1634.

Vstupné 50,- Kč, kapacita prohlídky omezena doporučujeme vstupenky zakoupit v předprodeji

Muzeum Cheb

15.00 Větrná pohádka – Teatr

Podivín Větrovec se synem Větrovcem juniorem cestují po světě. Kam je vítr zavane, tam o něm vypráví. Vypráví pohádku o dětech od větrného mlýna. Když jednou vítr ustane a dlouho bezvětří trvá, vydají se do světa, hledat krále větru. Průvodcem jim je kohout z korouhvičky a ten jim dá tuto hádanku: „Kdo je králem větru a kde přebývá? Kde se nejvzácnější, a nejmocnější vítr ukrývá?“ Jaká dobrodružství na cestě potkají? Najdou krále větru?

Komunikativní představení s písničkami a milým humorem.

Klášterní zahrada

16.00 Rytířský turnaj

Turnaj na koních v podání nejlepších českých rytířů s mnohaletou zkušeností a výcvikem. Rytířské turnaje byly především středověkou záležitostí. V ranném baroku se staly záležitostí určité exhibice v rámci dvorských slavností.

Krajinka, plocha u Říční terasy

17.00 BraAgas  

BraAgas je převážně ženská kapela zaměřená na lidovou hudbu z různých částí Evropy, především písně Sefarditů, Balkánu, nebo Skandinávie. V posledních dvou letech se do jejich repertoáru dostávají i písně v mateřském jazyce. BraAgas spolu hrají od roku 2007 a mají za sebou pestrou hudební historii. Za zmínku stojí třeba účinkování na světových festivalech – RWMF na Borneu, EBU Folk Festival, Sur Jahan v Indii a další. Kapela má vydaných 6 alb, z nichž dvě byly oceněny cenou Anděl v žánru world music, jedna byla nominována a poslední album „O ptácích a rybách“ se dostalo v červnu 2018 až na 3. místo v mezinárodním world music žebříčku – World Music Charts Europe.

Náměstí Krále Jiřího z Poděbrad

20.00 Rozloučení s vévodou

Slavnostní povyšovací ceremonie  nástup všech jednotek, slavnostní povýšení vojáků a důstojníků, slavnostní přísaha věrnosti generálů

Průvod z náměstí Krále Jiřího z Poděbrad do Krajinky

 

20.45 STVOŘENÍ – Blackout Paradox

Pouliční, tanečně-akrobatické představení je volně inspirováno starořeckým mýtem o stvoření světa podle Roberta Gravese. Příběh o vzniku veškeré existence očima Chárona, převozníka mrtvých. 

 Krajinka

Celodenní doprovodné programy

sobota 30. 8. 2025

10.00 – 18.00 Jarmark

10.00 – 18.00 Řemeslná vesnička – ukázky řemesel

nám. Krále Jiřího z Poděbrad

10.00 – 18.00 Třicetiletá válka

Dobové vojenské ležení rozbijí otrlí žoldnéři vévody Frýdlantského.

Krajinka

10.00 – 18.00 Prohlídky hradu v běžném režimu, vojenské ukázky 30leté války.

Sokolnické ukázky – 11.00, 14.00 a 16.00

Chebský hrad 

11.00 – 17.00 Klášterní zahrada plná zábavy

Cirkus Barbar, workshopy, relax a odpočinek

Klášterní zahrada  

11.00 – 17.00 Dílna písaře a Dílna knihaře

Nádvoří Muzeum Cheb

14.00 – 17.00 Projížďky na řece Ohři – kánoe

Loděnice DDM Sova u Písečné brány

mapa Chebu

Comments are closed.

Kalendář
Listopad 2025
Po Út St Čt So Ne
« Říj    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930